Stała pielęgnacja skóry Warszawa

Stan skóry mówi wszystko

Proces starzenia się skóry związany jest z naturalnie występującym i postępującym w czasie spadkiem aktywności biologicznej komórek, a co za tym idzie z upośledzeniem ich zdolności regeneracyjnych. Choć czynniki wewnętrzne (genetyczne, hormonalne, stres oksydacyjny) wydają się być tu decydujące, to na przebieg zachodzących w skórze wraz z wiekiem zmian ogromny wpływ okazują się mieć również przyczyny zewnętrzne. Za objawy starzenia odsłoniętych partii ciała, takich jak twarz, dekolt czy grzbiety dłoni w 80% odpowiedzialne jest promieniowanie UV (fotostarzenie). Stan skóry bezlitośnie obnaża obecność w życiu: stresu, chorób, błędów żywieniowych i pielęgnacyjnych.

Zabiegi kondycjonujące skórę opóźniają procesy starzenia

W opóźnianiu procesów starzenia dużą rolę odgrywają zabiegi mające na celu zwiększenie nawilżenia i odporności skóry. Stymulacja ukrwienia zwiększa odżywienie i wzmaga metabolizm tkankowy. Skutkuje to większą aktywnością fibroblastów oraz polepszeniem właściwości mechanicznych włókien kolagenowych.

Łagodne zabiegi dla skóy, ale systematyczne

Zastosowanie znajdują tu zabiegi wykorzystujące bodźce fizykalne o sile w niewielkim stopniu przekraczającej progową wrażliwość skóry i nie uszkadzającej jej. Tego typu zabiegi nie wymagają okresu gojenia i zwykle są bardzo przyjemne. Regularnie wykonywane gwarantują zdrowy i promienny wygląd skóry na lata.