Rozstępy

Skóra pręgowana

Rozstępy to pojawiające się na powierzchni skóry charakterystyczne wrzecionowate, ścieńczałe pasma, będące wynikiem miejscowego zaniku włókien kolagenowych i elastynowych. Za powstawanie rozstępów, poza predyspozycjami genetycznymi, odpowiedzialne są głównie dwa czynniki: hormonalny i mechaniczny.

Szybka reakcja

W początkowej fazie zapalnej zmiany są czerwone. To właśnie wtedy wykonywane zabiegi przynoszą najlepsze efekty. Gdy rozstępy są utrwalone (perłowo-białe), przywrócenie prawidłowego stanu skóry jest dużo trudniejsze i wymaga większej ilości procedur.

Nieznośne napięcie

Za powstanie rozstępów odpowiedzialne są głównie dwa czynniki: hormonalny i mechaniczny. Gwałtowny wzrost napięcia skóry może towarzyszyć: dużemu przyrostowi masy ciała lub wzrostu, ciąży czy regularnym ćwiczeniom siłowym. Osoby predysponowane do powstania rozstępów mogą zapobiec ich pojawieniu się stosując preparaty i zabiegi zwiększające elastyczność, odżywienie i ukrwienie skóry. Profilaktyka ta jest bardzo przyjemna! Z kolei umiejętne łączenie i zamienne stosowanie dostępnych metod pozwala niemalże całkowicie zredukować powstałe na skórze rozstępy.

Zalecane zabiegi