Niechciane owłosienie

Prawdziwy komfort

Trwałe pozbycie się włosów na ciele jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Oszczędza czas i pieniądze związane z regularnym goleniem czy wyrywaniem włosów, ułatwia zachowanie higieny i wpływa na większe poczucie atrakcyjności i pewności siebie. Epilacja ma również duże znaczenie w leczeniu chorób związanych z jednostką włosowo-łojową i zaburzeń na tle hormonalnym, manifestujących się nadmiernym porostem włosów (hirsutyzmem).

Włosy usunięte przez laser nie odrastają

Usuwanie owłosienia przy pomocy światła lasera oparte jest o zachodzenie zjawiska selektywnej fototermolizy. Jej mechanizm polega na pochłonięciu energii świetlnej przez melaninę zawartą we włosie i wywołaniu w nim destrukcyjnego efektu cieplnego. Trwałe uszkodzenie struktur włosa możliwe jest jedynie w fazie jego wzrostu zwanej anagenem. To wtedy wystarczająco duża ilość barwnika jest w dolnej części korzenia włosa.

Ważne, aby dotrzymywać ustalonych terminów

Różna długość życia włosów na ciele sprawia, że efektywna epilacja wymaga indywidualnego harmonogramu postępowania. Bardzo ważne jest, aby podczas konsultacji kwalifikującej do zabiegu wnikliwie ocenić karnację oraz wygląd włosów: kolor, grubość, gęstość i ich lokalizację.

Zalecane zabiegi