Luźna skóra

Dlaczego skóra traci jędrność?

Sprężysta i elastyczna skóra na twarzy i ciele jest niewątpliwie największym atrybutem młodości. Z upływem czasu dochodzi do zmniejszenia ilości i aktywności fibroblastów – komórek odpowiedzialnych za produkcję włókien kolagenowych i elastynowych w skórze właściwej. Pogarsza się jej możliwość odpowiedzi na rozciąganie. Indywidualne predyspozycje takie jak: uwarunkowania genetyczne, gospodarka hormonalna organizmu, choroby czy wreszcie prowadzony tryb życia, mają również odzwierciedlenie w wyglądzie skóry.

Drastyczna utrata wagi

Bezpieczne dla zdrowia i urody odchudzanie to proces wymagający czasu, zaangażowania i wiedzy. Zbyt szybka utrata wagi sprawia, że skóra nie nadąża za zmianą objętości ciała. Miejsce zbędnych kilogramów zajmuje nawis obwisłej skóry.

Po pierwsze zapobiegaj!

Racjonalny, zbilansowany sposób odżywiana, regularna aktywność fizyczna i dbanie o kondycję skóry pozwalają uniknąć problemów z jej jędrnością. Planując przejście na dietę warto równolegle zasięgnąć rady specjalisty i wdrożyć wspomagające zabiegi zagęszczające i ujędrniające skórę.

Współczesna kosmetologia hi-tech znajduje skuteczne sposoby przywracania kondycji wiotkiej skórze.

Zalecane zabiegi