Cellulit i tkanka tłuszczowa

Cellulit dotyka większości kobiet

Zewnętrznie cellulit objawia się nierównościami na powierzchni ciała, przypominającymi teksturą skórkę pomarańczy. Obejmuje głównie okolicę brzucha, ud i pośladków. To złożony problem, na który składają się zaburzenia mikrokrążenia krwi i limfy, tkanki łącznej oraz nadmierna ilość podskórnej tkanki tłuszczowej. Do jego powstawania predysponują: zaburzenia hormonalne (zatrzymywanie w organizmie wody), nieprawidłowe nawyki żywieniowe, otyłość i brak ruchu.

Piękno tkwi w proporcjach

Wyszczuplenie problematycznego obszaru ciała, np.: jedynie „boczków” lub „bryczesów” w celu nadania harmonii i proporcji sylwetce, nie jest proste. Stosując dietę i ćwiczenia, nie sposób jest kontrolować skąd „spalana” będzie tkanka tłuszczowa. Z kolei często zgłaszane problemy hormonalne zaburzają równowagę receptorów odpowiedzialnych za proces lipolizy, upośledzając metabolizm tłuszczu.

Kompleksowe podejście

Współczesna kosmetologia i medycyna estetyczna pozwalają uzyskać wymarzoną sylwetkę bez konieczności ingerencji chirurgicznej. Z kolei świadoma zmiana nawyków żywieniowych i regularna aktywność fizyczna gwarantują trwałość efektów.

Zalecane zabiegi