Posłoneczne wspomnienia… przebarwienia

Na dłuższy czas odeszły letnie, słoneczne dni. Za oknem szaro, ślad po opaleniźnie znika, zostają wspomnienia… niestety czasem mało „estetyczne”, a mianowicie przebarwienia. O nieregularnym kształcie, różnej wielkości, kontrastują z naturalnym kolorem skóry, zaburzając jej zdrowy i młody wygląd. Jak się ich pozbyć? I dlaczego masz ku temu teraz najlepszą okazję?

Posłoneczne wspomnienia… czytaj – przebarwienia

Przebarwienia powstają najczęściej na obszarach ciała, które latem z przyjemnością eksponujemy – twarz, ramiona, dekolt, dłonie. Słońce jest czynnikiem wywołującym reakcję skóry, ale jej podłoże tkwi w organizmie. Najczęstszą przyczyną są zmiany hormonalne, ale także spożywanie naparów czy suplementów w składzie zawierających zioła światłouczulające, np. dziurawiec. Niektóre leki, ale także stany zapalne na skórze, również mogą wywoływać miejscowe nagromadzenie melaniny pod wpływem promieni UV. I winowajcą nie jest w tym wypadku tylko słońce, ale także solarium.

Usuwanie przebarwień

Proces usuwania przebarwień jest złożony i wymaga wytoczenia najcięższego działa. – „W Inskin Clinic zadbaliśmy o to, aby nasi Pacjenci mieli dostęp do technologii o najwyższej skuteczności w dziedzinie usuwania przebarwień.” – mówi Małgorzata Jaworska, ekspert laseroterapii Inskin Clinic. Discovery Pico to ultranowoczesny laser pikosekundowy o najwyższej dostępnej mocy. Specjalizuje się w usuwaniu tatuażu i zmian pigmentacyjnych, jednak to nie jedyne jego zastosowanie. Dzięki intensywnej przebudowie skóry, jaką wywołuje, doskonale sprawdza się również w usuwaniu blizn i rozstępów. Ultrakrótki impuls zastosowany w technologii stymuluje kolagen i elastynę, prowadząc do wielowymiarowego odmłodzenia skóry. Czy możliwe jest jednoczesne usuwanie przebarwień i odmładzanie skóry? Oba te działania, w przypadku Discovery Pico, są ze sobą nierozerwalnie związane.

Lasery – jeden problem, wiele efektów

Odmłodzenie skóry to nie tylko pozbycie się zmarszczek, to właśnie, a może przede wszystkim, rozświetlenie skóry i poprawa jej kolorytu. Nawet jeśli przebarwienia pojawiają się w młodym wieku (już 1/3 kobiet w okolicy 30 roku życia boryka się z tym problemem) to przywołują na myśl tzw. plamy starcze, które też są rodzajem przebarwień, ale o odrobinę innym charakterze. Niemniej skóra dotknięta zmianami pigmentacyjnymi nie wygląda świeżo i zdrowo, a bez względu na wiek, na tym powinno nam zależeć. Za takie wielozadaniowe podejście do skóry laser Harmony XL Pro otrzymał od lekarzy dermatologów wyróżnienie, w postaci Perły Dermatologii 2020. Laser, który w Inskin Clinic nabrał nowego wymiaru, dzięki komponowanym indywidualnie terapiom autorskim. Szereg zabiegów, które można nim wykonać, w rękach specjalistów, nabiera spektakularnej mocy sprawczej. – „Odmładzanie laserowe to nie jeden zabieg odpowiedni dla każdego. To specjalne parametry dopasowane do głębokości zmian, obecności blizn potrądzikowych czy zmian naczyniowych, rodzaju przebarwień. Tylko synergia laserowa, umiejętne wykorzystanie narzędzi, a nadrzędnie specjalistyczna diagnoza skóry i stworzenie indywidualnego programu zabiegowego, pozwala kompleksowo poprawić wygląd skóry. Brzmi jak bajka? Ale nią nie jest. Na to wszystko składa się doświadczenie i technologia.” – podsumowuje Małgorzata Jaworska.

Okres rekonwalescencji po usuwaniu przebarwień

Najnowocześniejsze zabiegi laserowe pozwalają na ich całoroczne wykorzystywanie w medycynie estetycznej, jednak zawsze podąża za nimi ochrona skóry przed promieniami słonecznymi, a to dużo łatwiej zachować jesienią i zimą. Aktualna sytuacja związana z koniecznością izolacji to także wyjątkowy czas, aby bez większych obaw zadbać o siebie. Niektóre zabiegi mogą wymagać pewnego okresu rekonwalescencji, wynikającego z gojenia się skóry – mamy ku temu szczególną okazję. Znajdźmy plusy w tym trudnym okresie i poświęćmy czas dla swojej skóry, zapewniamy, że odwdzięczy nam się bardzo szybko.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją zawartą na etykiecie.
Miejsce: Inskin Clinic Warszawa

Nazwa: Przebarwienia na skórze

Podmiot odpowiedzialny: CT Piotr Purchała

Chcesz umówić się na konsultację?
Skontaktuj sie z nami!